Każdy remont mieszkania wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel sporej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej sytuacji pojawia się przy okazji remontowania łazienki. Jest to również ogromnie kłopotliwe dla wszystkich członków rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości kąpieli czy korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wysłać całą familię na wakacje. Innym, jednak bardziej uciążliwym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Aby pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, warto się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł sprawnie i szybko a przy tym by nie był zbytnio uciążliwy?

W jaki sposób przygotować się do remontu łazienki

Absolutną podstawą jest właściwie skonstruowany plan działania. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, jak ostatecznie łazienka ma wyglądać. Jest to związane z wieloma godzinami które trzeba spędzić w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera w przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Bardzo dużo czasu pochłania dokonanie wyboru kolorystyki płytek oraz podjęcie decyzji czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym rozwiązaniem okaże się zakup kabiny prysznicowej. Dopasować do siebie trzeba wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Całość trzeba wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudne pranie. Gdy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie dobrej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania sufitu czy wymiany paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki warto jest wspomóc się fachowcami. Będą tu bowiem niezbędne różnorodne umiejętności zarówno związane z hydrauliką jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają bardzo napięte grafiki, dlatego rezerwacji terminu należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek

Planując aranżację łazienki warto uwzględnić nowoczesne rozwiązania panujące na rynku. Przy dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje przedstawione w kolorowych czasopismach które traktują o tematyce remontowej. Również w Internecie można znaleźć wiele ciekawych projektów. Obecnie, Jeśli chodzi o aranżację łazienki to przeważają płytki o jasnych, bezowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej można się natknąć na szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w naturalnym kolorze. Dobrze jest w takim przypadku sprawdzić czy szafka była właściwie zaimpregnowana przed pochłanianiem wilgoci.

Projekt łazienki o niestandardowych rozmiarach

Nie małym wyzwaniem jest aranżacja łazienki o niewielkiej kubaturze. Na niewielkiej przestrzeni trzeba pomieścić wszystko to co jest potrzebne na co dzień. W takiej sytuacji, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością okaże się prysznic. Warto także oszczędzić miejsce montując umywalkę o niewielkich rozmiarach, a kosz na brudną bieliznę maskując w specjalnej zabudowie. Chcąc optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń można skorzystać z profesjonalnej pomocy biura projektowego.

12 marca 2018 admin , ,