Remont mieszkania lub domu to poważna decyzja. Trzeba dokładnie przemyśleć jakie zmiany chcemy wprowadzi, czego oczekujemy i jakie są nasze nasze możliwości finansowe oraz wziąć pod uwagę nadchodzącą przyszłość. Czy planujemy dzieci, jeśli tak to ile. Czy chcemy chcemy jeszcze w przyszłości zmieniać mieszkanie (na większe lub mniejsze) czy jest to nasze mieszkanie docelowe na lata. Jaka wielkość i rozkład mieszkania będzie dla nas optymalny, tak aby żyło nam się w nim i mieszkało wygodnie. I jak sfinansować taki remont, by był dla nas możliwy do wykonania i możliwie jak najmniej odczuwalny.

Należy też pamiętać o tym, że wzięcie kredytu na wyposażenie domu i jego remont to długi i skomplikowany proces, w którym trzeba zacząć od ustalenia przede wszystkim jaka jest nasza zdolność kredytowa.

Żeby wybrać najlepszy i skrojony do swoich potrzeb kredyt na remont można skorzystać z internetowego kalkulatora kredytów bądź umówić się z doradcą kredytowym. Usługę skorzystania z pomocy doradcy kredytowego ma w swojej ofercie wiele firm doradczych i instytucji finansowych. Doradcy finansowi są dostępni w wielu miastach i lokalizacjach także u pośredników finansowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową “doradca kredytowy” i nazwę miasta, które nas interesuje i pojawi nam się lista doradców, specjalistów i ekspertów kredytowych.

Na spotkanie z doradcą kredytowym można umówić się bez wychodzenia z domu. Na większości stron doradców i agentów finansowych znajduje się gotowy do wypełnienia formularz, dzięki któremu możemy umówić się na spotkanie w oddziale w dogodnym dla nas czasie i miejscu. W formularzu należy wpisać też temat spotkania, datę, porę dnia i najwygodniejszy dla nas oddział placówki.

Po skontaktowaniu się z doradcą, który w czasie rozmowy zapozna się z naszą sytuacją finansową, doradca będzie mógł przedstawić nam listę ofert kredytowych najlepiej dopasowanych do naszych potrzeb. Po spokojnym przeanalizowaniu różnych propozycji i wybraniu tej, która najbardziej nam odpowiada doradca finansowy pomoże nam skompletować i uzupełnić niezbędne formularze, wnioski i dokumenty. W większości instytucji finansowych klienci otrzymują również pełne wsparcie na etapie składania wniosku w konkretnym banku oraz w czasie rozpatrywania wniosku przez bank i w okresie oczekiwania na decyzję.

Często eksperci kredytowi mają dużą wiedzę i doświadczenie. Znają oferty wielu banków, co pomaga nam zaoszczędzić czas potrzebny do znalezienia odpowiedniej oferty na kredyt. Domowe remonty najczęściej pochłaniają duża część domowego budżetu, dlatego decydując się na kredyt na remont lub wyposażenie domu dobrze jest to decyzję skonsultować z ekspertem. Możemy być wtedy pewni, że podjęta przez nas decyzja będzie słuszna i dobrze przemyślana, nasza zdolność kredytowa dobrze oszacowana a my w spokoju będziemy mogli się cieszyć wyremontowanym wnętrzem z nowym wyposażeniem.

Warto również zadbać o profesjonalną ekipę wykonująca domowe remonty, żeby cały proces przebiegł szybko i sprawnie.