Każdy kto dysponuje wolnym kapitałem zastanawia się nad jedną, fundamentalną kwestią – jak ulokować swoje pieniądze, jak zorganizować sposób na odłożenie ich, tak aby w krótkim czasie przyniosło to duże zyski? Z pewnością sprawa nie jest łatwa i jednoznaczna. Gdyby to było takie proste, najprawdopodobniej każdy potrafiłby „dorobić się” kroci, niewielkim nakładem sił. Poszukiwanie pewnej niszy, dobrego momentu do zainwestowanie jest najtrudniejszym zadaniem.

Dziś jednak jest to nieco prostsze, ze względu na bezpośrednią możliwość obserwowania rynków m.in. dzięki internetowi. Można z pewnością zauważyć, że w ostatnich kilkunastu miesiącach mamy do czynienia z ogromnym wzrostem cen mieszkań, domów. Działki budowlane, a także działki rekreacyjne również dotknęła ta sytuacja – ich ceny systematycznie rosną i nie chcą spadać. Doszło do kuriozalnej sytuacji, bo w niektórych przypadkach niektóre działki rekreacyjne są znacznie droższe, niż średniej wielkości mieszkania w bloku, w małym mieście jeszcze kilka lat temu. Każda nieruchomość zyskała dużo na wartości. Może zatem warto pomyśleć o zainwestowaniu w nie?

Jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy, to możemy zamieścić ogłoszenie o chęci kupna mieszkania czy innej nieruchomości. Ten sposób nie zawsze będzie dobry i skuteczny, ponieważ ostatnio zauważalny jest totalny „zasyp” tego rodzaju ogłoszeniami na klatkach schodowych, na tablicach ogłoszeń, przystankach itd. Ludzie przestają na to zwracać uwagę i ufać oferentom. Znacznie lepiej będzie przejrzeć np. konkretny portal ogłoszeniowy pod kątem oferowanych mieszkań na sprzedaż. Każde ogłoszenie powinniśmy obejrzeć dokładnie, przeczytać opisy i – w razie zainteresowania – skontaktować się przez formularz lub zadzwonić.

Nie każdy jednak telefon potraktuje poważnie, dlatego najlepiej jest napisać krótką, konkretną wiadomość z prośbą o np. podanie szczegółów. Jeśli nie otrzymamy żadnego odzewu, to powinniśmy zadzwonić na numer podany w treści. Jeśli nikt nie odbierze, to szkoda tracić czasu na takie ogłoszenie i odpuścić sobie tę nieruchomość. Innym sposobem na pozyskanie informacji o mieszkaniach jest zapoznanie się z lokalnymi gazetami, oferującymi zamieszczanie krótkich ogłoszeń. Zwykle jest to miejsce, w którym ogłoszenia zamieszczają osoby nieznające się na internecie i nie używających sieci w codziennym życiu. Wbrew pozorom takich osób może być dużo, szczególnie wśród osób starszych. Warto jest przejrzeć te źródła, gdyż często znajdziemy tam takie ogłoszenie, którego nie znajdziemy na najpopularniejszych serwisach o sprzedawaniu i nabywaniu mieszkań.

Każda nieruchomość ma swoją cenę. Powinniśmy głęboko przemyśleć, czy zdecydujemy się na taki krok. Jest to zwykle kosztowne i na początku pochłonie dużo naszego czasu. Jeśli tendencja wzrostu cen na rynkach nieruchomości wciąż będzie się otrzymywać, to możemy zarobić sporo pieniędzy. Tak jak w każdym biznesie musimy być jednak przygotowani na ewentualne straty, które również mogą nastąpić, w razie odwrócenia się tendencji.

3 lipca 2019 admin , ,