Pomieszczenie kuchenne jest serduszkiem domku. To tam spożywa się posiłki, przeżywa się życie rodzinki, przyjmuje się przyjaciół. Najistotniejszą częścią tego pomieszczenia, są meble kuchenne. Powinny one kapitalnie się prezentować i gwarantować dostatecznie wiele miejsca do składowania wszystkich rzeczy, niezbędnych do pracy w pomieszczeniu kuchennym.
Firmy meblarskie zapewniają obszerny wybór różnego rodzaju surowców, z których wykonywane są meble kuchenne. Najbardziej popularne są te z płyty mdf. Doskonale pasują do współczesnych pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym czy hi-tech. Najwyższa jakość wykonania sprawia, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez kilka lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma znacznej wilgotności. Ten materiał źle reaguje na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Projektowany jest do reprezentacyjnych kuchni, w jakich gotuje się raczej epizodycznie, dlatego że na nabłyszczanym materiale widać każdy jeden zaciek, czy też skazę, co sprawia, że trzeba go często sprzątać. Jest to niezwykle czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które często pichcą i nie chcą potem spędzać długich godzin na sprzątaniu. Wysoki połysk jest niezmiernie nowoczesny, niemniej jednak na pewno niezbyt funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają efekt lustra, doskonale odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Sprawdzą się nawet w małych kuchniach, gdyż optycznie powiększają przestrzeń. Wybierając np. ze szkła fronty rodzaju lacobel, można otrzymać skutek mieniących się obrazów, które ewidentnie będą przykuwać wzrok. decydując się na meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z folderu, jakiego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz domek goście.
Lepszym rozwiązaniem dla osób, jakie wiele kucharzą, będą matowe meble kuchenne, raczej w ciemniejszych odcieniach, na jakich nie widać tak bardzo zanieczyszczenia. Atrakcyjną propozycją są płyty drewnopodobne, które są bardzo porządne, odporne na zniszczenia mechaniczne, nie ulegają też odkształceniom pod wpływem wysokiej temperatury ani nie zmieniają odcienia przez działanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest łatwa w czyszczeniu, a także odporna na zarysowanie.
Nowinką na rynku są meble przygotowane z płyty akrylowej. Mogą odwzorowywać one kamień, drewno, a nawet metal. Te współczesne rozwiązania są niesłychanie trwałe oraz odporne. Ich dominującą skazą jest górna cena, jaka sprawia, że sporadycznie wybierane są one przez nabywców. W sytuacji gdy poszukujemy najtańszych mebli, to ciekawą propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Bogactwo kolorów sprawia, że nadzwyczaj bezproblemowo można dopasować je do każdego pomieszczenia kuchennego . Jednakże są one ogromnie delikatne, w związku z tym warto rozważyć, czy nie będzie korzystniej wydać trochę więcej środków finansowych na meble z innego materiału, które posłużą nam na lata.
Można pokusić się na gotowy komplet mebli, lub meble na wymiar. Ta druga opcja jest daleko droższa, aczkolwiek pozwoli dopasować meble do każdego rozmiaru kuchni. Gotowe komplety lepiej sprawdzają się, gdy dysponujemy większą przestrzenią, natomiast malutkie kuchnie wymagają większej ergonomii i zastosowań, które nie sparaliżują i tak malutkiej już powierzchni.

12 marca 2018 admin , ,