Nad morzem panuje trend na powstawanie nowych budynków jak i na renowacje tych starszych, powstaje wiele nowych firm budowlanych, specjalizujących się właśnie w remontach i budowaniu nowych domów. Nad morzem jest wiele miast, jednak jedno z nich zwraca największą uwagę jeśli chodzi o wcześniej wspomniane zjawiska. Tym miastem jest Gdynia- jedno z miast tak zwanego trójmiasta, na północy naszego kraju, gdzie remonty oraz budownictwo rozwija się w przerażającym tempie.

Stare kamienice, zyskują nowe życie a wcześniej nie wykorzystane place pustej przestrzenni są zabudowywane w przewrotnym tempie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło mówią mieszkańcy Gdyni, delikatnie przestraszeni obecną sytuacją i zdenerwowani ciągłymi hałasami maszyn w postaci wiertarek i betoniarek, które ciągle kręcą się w dłoniach robotników. To oni zresztą wydają się być największymi wygranymi wcześniej wspomnianych przemian. Ich zarobki wzrosły, jest również potrzebna coraz większa ilość par rąk do pracy, ponieważ kontrakty podpisane w Gdyni do końca roku z obecną ilością siły roboczej nie mogłyby zostać zrealizowane. Wydaje się więc że Gdynia stanie się wysoce zurbanizowaną metropolią, które będzie mogła dorównywać Warszawie czy Dąbrowie Górniczej.

Efekty będziemy mogli zobaczyć za około dwa lata, ponieważ wiele projektów jest zaplanowana na długofalowe działanie. Jedynymi stratnymi tej całej sytuacji mogą okazać się bliźniacze Gdyni miasta Gdańsk i Sopot, które nie przechodzą aż tak dużych przemian jak Gdynia, jest to spowodowane innymi planem marketingowym na oba miasta. Na szczęście Gdyni, która swoją odmienność może teraz przekuć na solidny plus swojego interesu. Okazje wykorzystała również pewna firma budowlana, która powstała dokładnie dwa lata temu, drugiego lipca w samym centrum Gdyni. Dzięki szybko rozwijającej się przestrzeni uzyskali wiele kontraktów, które sprawiły że akcje firmy szybko i prężnie urosły w górę, stawiając ich w czołówce firm Polski. Oczywiście firma zdaje sobie również sprawę z niezwykle wysokiej odpowiedzialności za nowy wygląd Gdyni więc podejmuje wiele współprac z innymi lokalnymi firmami, sprawiając że ogólny rynek pracy w Gdyni rośnie równie szybko co nowe budynki. Bo trzeba zaznaczyć że firma, o której wspomniałem nie zajmuje się remontami. Remontami za to, zajmuje się inna nowa firma z Gdyni, która zresztą również niezwykle dużo zyskała na nowej sytuacji w nadmorskim mieście.

Remontowanie starszych kamienic to niezwykle dochodowa operacja ponieważ należy być bardzo delikatnym podczas wykonywania takiej pracy. Stare gzymsy są bardzo kruche i nawet najdelikatniejsze pomyłki mogą sprawić że budynki się posypią. Co byłoby oczywiście opłakane w skutkach dla miasta Gdynia, która wydaje się być ogólnie największym zwycięzcą budowlanej rewolucji. Miasto staje się z dnia na dzień coraz piękniejsze a jej mieszkańcy coraz bogatsi. Budowlany półświatek komentuje: „W Gdyni zmiany są na tyle duże że z podziwem patrzymy na remonty i nowo stawiane budowle, życzymy samych sukcesów!”

3 lipca 2019 admin , ,